Iedereen kent de goedkope, zoete Lambrusco die al jaren overal te koop is. Lekker op studentenfeestjes en af en toe, als je echt in een junk bui zit, bij je (diepvries)lasagne.
Duidelijk geen hoogtepunt op wijngebied, om het zachtjes uit te drukken.
Gelukkig is er goed nieuws in wijnland: sinds kort is de droge Lambrusco waar ik het al eerder over had (hier, om precies te zijn) ook in Nederland te vinden. Yuppie!
Ik heb blijkbaar zo vaak staan zeuren dat ik droge Lambrusco wilde tegen de wijnmeneer van de groothandel waar ik zo'n 2-3 keer per week mijn boodschappen doe (de Kweker), dat hij op stap is gegaan om een goede, droge Lambrusco te vinden. En dat is hem gelukt. Hulde! :)
De Pruno Nero van het huis Cleto Chiarli heb ik graag in mijn glas. Niet alleen in mijn glas, eigenlijk. Als het even kan gebruik ik namelijk een flinke scheut van deze heerlijke rode bubbels ook voor een zachte, iets zoetige pastasaus met uien, rozemarijn en pancetta.
Hier het recept.
P.S.: drink deze wijn lekker koel (zo'n 12°C). Ik zet hem altijd een tijdje in de koelkast voor het serveren. De naam van deze wijn googlen levert een paar verkoopadressen op waar je geen pasje voor nodig hebt...
Salsa di cipolle al Lambrusco secco (uiensaus met droge Lambrusco)
Ingrediënten voor 4 personen
3 grote gele of witte uien
200 gr. pancettablokjes
1 of 2 takjes verse rozemarijn
2 glazen droge rode Lambrusco
olijfolie extravergine
zout
zwarte peperkorrels
Snipper de gepelde uien en bak ze zacht en glazig in een bodempje olijfolie.
Bak de pancettablokjes apart in een koekenpan zonder vet te gebruiken (er komt genoeg vet uit de pancetta) samen met de fijngesneden rozemarijnblaadjes en een (klein) handjevol gekneusde zwarte peperkorrels.
Voeg twee glazen Lambrusco secco aan de uien toe. Voeg de pancetta met rozemarijn en laat de wijn verdampen tot je geen alcohol meer ruikt. Laat alles verder garen op zacht vuur. De saus moet goed indikken zonder stroperig te worden.
Breng op smaak met zout en veel versgemalen zwarte peper.
Serveer op beetgare pasta met versgeraspte Parmezaanse kaas.


Ciao Nicoletta,
Ik vond jouw verhaal over droge Lambrusco al erg interessant, het proberen waard. Heel toevallig kwam ik 'm zojuist tegen bij Elzinga in de Utrechtsestraat. Ik ben heel benieuwd!
Saluti,Annelies.
Geplaatst door: Annelies Hemmes | 03 april 2008 om 14:49
Hoi Annelies! Ben benieuwd naar wat je ervan denkt. En bedankt voor de kooptip! :)
Geplaatst door: Nicoletta | 05 april 2008 om 09:11
Ciao Nicoletta!
Wij hebben hem ook in ons assortiment op www.rodebubbels.nl. Ook een paar lekkere Brachetto d'Acqui, wat ik zelf echt een feestje in een glas vind. Groeten, Erik.
Geplaatst door: Erik | 07 september 2010 om 22:53
Hoi Erik! Blij om te horen dat rode bubbels populairder worden! Ze verdienen het echt!!!
Geplaatst door: Nicoletta | 10 september 2010 om 13:19
Hoi, ik heb hier in Suriname een ontdekt die niet te zoet is, en die ik jaren geleden (79 om precies te zijn) in Nijmegen bij de italiaanse pizzeria dronk.. lambrusco dell'Emilia Rosso. ijskoud bij pasta is het vooral nu in de hitte hier, heel erg lekker.
Geplaatst door: jude | 03 december 2010 om 17:55
Heerlijk,Jude, in de hitte! Ik drink vaak koele rode wijn als het warm is. :)
Geplaatst door: Nicoletta | 04 december 2010 om 00:58