Het augustusnummer van de Allerhande gaat over Italië.
Een nummer vol "Toscaanse gerechten" die eigenlijk weinig Toscaans hebben en volgens mij grotendeels gewoon door de redactie verzonnen zijn, maar vooruit, zo'n blad moet je wel met gerechten vullen.
Waar ik me het meeste aan stoor is dat er anno 2012 nog "deskundigen" zijn die onzin over eten verkopen, zoals het volgende over pasta op pagina 95:
"Een scheutje olie door de pasta of kort afspoelen met koud water direct nà het afgieten gaat het plakken ook tegen".
Nee, dus. Pasta spoel je NOOITNEVER.
A) omdat het warmte verliest, en die wil je juist houden (pasta wordt al vanzelf te snel koud), B) omdat het is juist dat beetje zetmeel dat er nog aan blijft hangen dat de saus een tikkeltje romiger maakt.
Dus zorg gewoon ervoor dat je genoeg water hebt (1 liter per 100 gr. pasta zoals de Allerhande vermeldt is helemaal prima) en roer de pasta meteen als deze in het water gaat.
Zo zul je ook geen olie nodig hebben. Zonde van de olie (ik gebruik alleen goede extra vergine) en ook van je pasta: deze wordt glibberig en absorbeert de saus en daardoor de smaken niet meer zo goed.
Roer ook de warme saus meteen door de net afgegoten pasta en je zult geen plakkerig gerechtje meer hebben.
Inderdaad, jaren 60 adviezen in AHande.
Voor mij was het boekje 'Olie op het pastawater?' van Onno Kleyn de eye-opener. Daarvoor deed ik ook aan spoelen, zoals m'n moeder ooit deed ...
http://www.bol.com/nl/s/boeken/zoekresultaten/Ntt/Olie+op+het+pastawater+%3F/search/true/searchType/qck/N/8299/sI/true/sA/300/sc/books_all/index.html
Geplaatst door: Poosten | 08 september 2012 om 14:24
Ik neem aan dat je in de laatste zin bedoelt: 'door de net afgegoten pasta'? ;-)
Geplaatst door: Lianne | 08 september 2012 om 14:25
Het klopt, @Lianne. Heb het nu aangepast. ;)
@Poosten, dat spoelen wordt nog steeds als noodzakelijk gezien bij de meeste mensen hier in NL, merk ik. Ik krijg tijdens mijn pasta workshops ALTIJD vragen over de redenen waarom ik de pasta niet afspoel. :)
Geplaatst door: www.facebook.com/profile.php?id=1668159743 | 08 september 2012 om 15:49
Fijn boekje, trouwens.
Geplaatst door: www.facebook.com/profile.php?id=1668159743 | 08 september 2012 om 15:50
Hele volksstammen die een opgezette buik krijgen na het eten van pasta... dus wel de pasta afspoelen.
het resultaat is verbluffend. het zetmeel, komt niet meer in de maag en veroorzaakt dus ook niet meer de opgezette buik.
Geplaatst door: Stefan | 07 februari 2015 om 22:42
Hoi Stefan, er komt wel wat zetmeel vrij in het water tijdens het koken maar pasta bestaat toch grotendeels uit zetmeel en het heeft dus weinig zin om die af te spoelen na het koken: als je pasta eet, eet je toch heel veel zetmeel. Als je er een opgezette buik van krijgt kun je beter géén pasta eten.
Geplaatst door: Nicoletta | 09 februari 2015 om 10:20